WTCC - LOPEZ ÁLLT AZ ÉLRE AZ ELSŐ SZABADEDZÉSEN

A hazai közönsége előtt versenyző José Mária Lopez nyerte meg az első szabadedzést Termas de Rio Hondóban. Mögötte a második Tiago Monteiro lett a Hondával, míg a harmadik helyen Mehdi Bennani zárt az SLR privát Citroenjével. Michelisz Norbert pedig a tizedik helyen végzett.

A pénteki, esős időt követően szombaton már barátságosabb körülmények fogadták a WTCC mezőnyét. A szárazabb időjárás hat másodperces javulást eredményezett. Azonban a körülményváltozások ellenére maradt a Citroen az élen, azonban ezúttal a hazai sztár, "Pechito" Lopez kaparintotta meg az első helyet, a címvédő űridőt, 1:48.028-at tudott menni. A második helyen kisebb meglepetésre egy Honda-pilóta végzett Tiago Monteiro személyében, ami azonban még meglepőbb, hogy csak 4,5 tizedre maradt le a tavalyi világbajnoktól. A harmadik helyre pedig a Sebastien Loeb Racing Citroenjét hajtó Mehdi Bennani ért oda. Sebastien Loeb pedig saját csapata mögött zárva autózta a negyedik legjobb köridőt, a francia mögött zárt honfitársa, Yvan Muller, aki az ötödik helyen utolsóként volt egy másodpercen belül a hazai földön versenyző csapattársához képest.

A hatodik helyen a másik gyári Hondával Tarquini zárt, mögötte Rob Huff zárt a hetedik helyen az ígerétesnek tűnő Lada Vestával, amely ismét benne volt a TOP10-ben. A legjobb Chevolet-pilóta ezúttal Tom Chilton lett, akinek ideje a nyolcadik helyre volt. A brit mögött a Proteam Hondával a 207 centiméter magas Dusan Borkovic a kilencedik helyet szerezte meg, ismét megelőzve ezzel a Zengő Motorsportot és Michelisz Norbert, akik zárták az első tízet.