F1 - Vettel és a Ferrari elsőségével kezdődött 2015!
Jerezi teszt, 1. nap

xpb_715923_1200px-1024x681.jpgAz első téli teszt és a 2015-ös Forma-1-es előszezon Sebastian Vettel és új csapata, a Ferrari elsőségével kezdődött. A német 77 ezredmásodperccel verte meg Ericsson Sauberjét, mögötte a harmadik Nico Rosberg lett. A McLaren elromlott Alonso alatt.

A mai nap Rosberg a Mercedesszel, Ricciardo a Red Bull-lal, Bottas a Williamsszel, Vettel a Ferrarival, Alonso a McLarennel, Sainz Jr. a Toro Rossóval és Ericsson a Sauberral gurult pályára. A Lotus F1 Team ma nem gurult pályára, mert az E23-as késve érkezett. A jerezi teszt beosztása:

Csapat Autó Február 1. Február 2. Február 3. Február 4.
Mercedes W06 Hybrid Nico Rosberg Lewis Hamilton Nico Rosberg Lewis Hamilton
Red Bull RB11 Daniel Ricciardo Daniil Kvyat Daniel Ricciardo Daniil Kvyat
Williams FW37 Valtteri Bottas Valtteri Bottas Felipe Massa Felipe Massa
Ferrari SF15-T Sebastian Vettel Sebastian Vettel Kimi Raikkonen Kimi Raikkonen
McLaren MP4-30 Fernando Alonso Jenson Button Fernando Alonso Jenson Button
Toro Rosso STR10 Carlos Sainz Jr. Max Verstappen Carlos Sainz Jr. Max Verstappen
Lotus E23 Hybrid Pastor Maldonado Romain Grosjean Pastor Maldonado Romain Grosjean
Sauber C34 Marcus Ericsson Felipe Nasr Felipe Nasr Marcus Ericsson

A 2015-ös év első Forma-1-es téli tesztje reggel 9 órakor vette kezdetét. Azonnal ki is gurult Vettel, Ericsson és Ricciardo a pályára. Az első óra meglehetősen nyugodtan telt, annak ellenére, hogy a végén Ericsson megforgatta a Saubert. Egy óra elteltével a Mercedes óriási előnnyel rendelkezett, a sorrend pedig a következő volt:

1. Nico Rosberg Mercedes 1:23.653
2. Sebastian Vettel Ferrari 1:25.764 + 2,111 mp.
3. Marcus Ericsson Sauber 1:27.037 + 3,384 mp.
4. Daniel Ricciardo Red Bull 1:29.141 + 5,488 mp.

A második óra elején a Toro Rosso is csatlakozott az eredménylistához, Sainz Jr. besorolt Vettel mögé a harmadik helyre 1:26.081-gyel. Nem sokkal később Rosberg javított köridején, már 1:23.106 volt a német neve mellett. Másfél óra elteltével a McLaren-Honda is elhagyta a garázst, bár csak harmadjára sikerült beindítani a Honda-erőforrást. Alonso egy rövid időre ki is gurult a pályára, ám néhány installációs kört követően vissza is tért a bokszba. Mindeközben Ricciardo némileg faragott a hátrányából, s 1:24.681-gyel feljött a második helyre.

11 óra tájékán Daniel Ricciardo RB11-ese elfüstölt. A harmadik óra elején pedig Marcus Ericsson a Sauber C34-gyel feljött a harmadik helyre 1:24.804-gyel. Alonso ismételten kiment a McLarennel az aszfaltcsíkre, de akkor is csak rendszerellenőrzések történtek, illetve ment egy 1:40.738-as köridőt.

A teszt felénél elkönyvelhettük azt, hogy a Mercedes uralta a délelőtti szakaszt, a sorrend pedig a következő volt az ebédszünet előtt:

7. Valtteri Bottas Williams 1 kör

A délutáni szakasz elején Valtteri Bottas elkezdett mért köröket teljesíteni a Williams FW37-tel, s hamarosan feljutott a 4. helyig 1:25.167-tel. Mindeközben a Ferrarinál szünetelt a tesztelés elektronikai hibák miatt. A Lotus versenyautója pedig csak 13:30 tájékán érkezett meg, így a mai nap nem tudtak pályára gurulni az enstone-iak. Sainz Jr. pedig javított az ötödik helyen a Toro Rossóval, a fiatal spanyol 1:25.327 alatt ért körbe a pályán.

14 óra előtt kigurult Vettel a pályára a Ferrari SF15-T-vel. A német négyszeres világbajnok aktívan dolgozott a pályán, sorról sorra javított a köridején egészen addig, ameddig 1:22.999-cel átvette a vezetést a jelöletlen Pirellikkel Nico Rosbergtől, aki ekkora már túl volt a 100. körén. A következő körben pedig tovább javította idejét: 1:22.958, ezen köridő után ez volt a sorrend:

1. Sebastian Vettel Ferrari 1:22.958
2. Nico Rosberg Mercedes 1:23.106 + 0,148 mp.
3. Valtteri Bottas Williams 1:23.906 + 0,948 mp.
4. Daniel Ricciardo Red Bull 1:24.641 + 1,683 mp.
5. Marcus Ericsson Sauber 1:24.804 + 1,804 mp.
6. Carlos Sainz Jr. Toro Rosso 1:25.327 + 2,369 mp.
7. Fernando Alonso McLaren 1:40.738 + 17,780 mp.

A McLaren haza táján nagy volt sürgölődés, ám csak kisebb, azonban annál aprólékosabb hibáról volt szó, viszont a spanyol Alonso már nem tudott kihajtani a pályára a mai nap.

Egy órával a tesztnap leintése előtt újra előkerült a piros zászló, miután Sainz Jr. alatt megállt a Toro Rosso, a teszt negyed órán át állt. A zöld jelzést követően Vettel javított 1:22.620-ra, végül ezzel az idővel nyerte meg az első tesztnapot. Marcus Ericsson zárt a második helyen a Sauberral, míg Rosberg csak harmadik lett a Mercedesszel.