BRAKING NEWS MOTORSPORT

WEC - DOMINÁLT A TOYOTA A WARM UP-ON, ALONSÓÉK A 2. HELYEN

WEC 2018: Le Mans - Bemelegítő edzés

2018. jún. 16., 13:00:00 - Szerző: KovatsOliver

A reggeli órákban megrendezték a 24 órás versenyt megelőző utolsó eseményt, amely a #7-es Toyota elsőségét hozta Kamui Kobayashi révén, két és fél tizedmásodpercet adva a #8-as autónak. S ugyan események nélkül zajlott le a 45 perc, azért a hibrid és nem-hibrid autók közötti négy másodperc valamelyest aggodalomra adhat okot.

Tovább

WEC - JÖNNEK A HIDROGÉNHAJTÁSÚ GÉPEK, BEMUTATTÁK AZ ÚJ SZABÁLYOKAT

Az Endurance Világbajnokság (WEC) szervezői megfogalmazták terveiket a 2024-es Le Mans-i 24 órás versenyre. A hat év múlva tartandó versenyen már szeretnének hidrogénnel hajtott versenyautókat is elindítani, amely a világon az első ilyen esemény lenne.

Tovább

WEC - ALONSÓÉK A POLE-BAN A 86. LE MANS-I 24 ÓRÁSON

WEC 2018: Le Mans - 2-3. időmérő edzés

Eldőlt a 86. Le Mans-i verseny pole pozíciójának sorsa a csütörtök este folyamán: miután Kazuki Nakajimának a harmadik időmérő során futott elképesztően jó körére senki nem volt veszéllyel, a szombat délután rajtoló futamot Fernando Alonsóék kezdhetik meg az élről a #8-as Toyotával.

Tovább

WEC - ALONSÓÉK AZ ÉLEN A LE MANS-I 24 ÓRÁS IDŐMÉRŐJÉN

WEC 2018: Le Mans - 1. időmérő edzés

Kazuki Nakajima kiemelkedően jó idejének köszönhetően a Fernando Alonso és Sébastien Buemi által is alkotott, #8-as számú toyotás egység áll az élen az első időmérő edzést követően. A hibrid TS050-esek előnye jelenleg a 2 másodpercet is meghaladja a privát LMP1-es kocsikkal szemben.

Tovább

WEC - A TOYOTÁK KEZDTÉK AZ ÉLEN A LE MANS-I HETET

WEC 2018: Le Mans - Szabadedzés

Kettős Toyota-elsőséggel zárult az Endurance Világbajnokság Le Mans-i fordulójának szabadedzése: a japánok autói közül végül a #7-es egység zárt előrébb Mike Conway-jel, Kamui Kobayashival és José Maria Lopezzel, miközben Fernando Alonsóék fél másodperces hátrányban vannak.

Tovább

F1 - KONZERVATÍV GUMIVÁLASZTÉKKAL KÉSZÜL A RED BULL A FRANCIA NAGYDÍJRA

Forma-1 2018: Francia Nagydíj - Gumiválasztások

A Milton Keynes-i bázisú alakulat kért a legkevesebbet az ultralágy gumikból a versenyzőinek, Daniel Ricciardónak és Max Verstappennek a Pirellitől a 10 év kihagyás után visszatérő Francia Nagydíjra.

Tovább

TCR EU - TASSI ATTILA: BRAVÚROS BELÉPŐ, DRÁMAI BEFEJEZÉS – NEM UNATKOZTUNK A BELGA FUTAMON SEM

Nagy izgalmakkal kezdődött a TCR Europe versenysorozat 3. futama – Tassi Attila a budapesti repülőtéri fennakadások miatt lemaradt a pénteki első szabadedzésről. Épp, amikor már mindenki lemondott róla, hogy a HELL ENERGY Racing Team with KCMG pilótája odaérjen a délutáni edzésre, Tassi 10 perccel a rajt előtt beesett a pályára.

Tovább

KESZTHELYI VIVIEN ÉS KISS NORBERT ÚJRA EGYÜTT A HUNGARORINGEN

audivivienkeszthelyiman.JPG

Keszthelyi Vivien két héttel azután, hogy pályafutása eddigi legnagyobb sikerét aratta GT-kategóriában, visszatér a Hungaroringre, ezúttal azonban nem versenyezni, hanem többek között korábbi csapattársának, Kiss Nobertnek szorítani a kamion Európa-bajnokság hazai hétvégéjén.

Tovább

F1 - MEGTÖRT A FERRARI KANADAI ÁTKA, VETTEL ISMÉT VB-ÉLLOVAS

Forma-1 2018: Kanadai Nagydíj - Futam

Noha egy óriási ütközéssel indult a montreali verseny, végül egy eléggé lapos futam végén szerezte meg pályafutása 50. győzelmét Sebastian Vettel, aki ismét vezeti a világbajnoki pontversenyt, miközben Lewis Hamilton csak ötödikként futott be.

Tovább

FE - DI GRASSI NYERT SVÁJCBAN, VERGNE BÜNTETÉS ELLENÉRE PONTSZERZŐ

Formula-E 2018: Zürich - Futam

Egy fordulatokban gazdag Formula-E-versennyel tért vissza az autóversenyzés Svájcba, amely Lucas di Grassi első szezonbéli győzelmét hozta, így egymás után két győzelmet könyvelhetett el az Audi gyári alakulata. A bajnoki éllovas Jean-Éric Vergne annak ellenére elcsípett egy pontot a 17. helyről, hogy ő is áldozata lett azon büntetéscunaminak, amely még további négy versenyzőt kaszabolt el – viszont a bravúros teljesítményének dacára 17 pontot veszített legfőbb riválisával, Sam Birddel szemben, aki bejött másodiknak. A Dragon Racing és Jerome d’Ambrosio pedig a második szezon záróversenye óta először állhatott dobogóra.

Tovább

FE - EVANS A POLE-BA REPÍTETTE A JAGUART, VERGNE AZ UTOLSÓ ELŐTTI SORBAN

Formula-E 2018: Zürich - Időmérő edzés

Meglepetésekben gazdag volt a Formula-E zürichi időmérő edzése, ugyanis Mitch Evans és a Jaguar első rajtelsőségét hozta, mialatt a szabadedzések során a leggyorsabbnak bizonyult Lucas di Grassi épphogy lecsúszott a Super Pole-ról, a bajnoki éllovas Jean-Éric Vergne pedig csak a 17. helyen végzett.