DTM - ÚJONC A POLE-BAN A VASÁRNAPI LAUSITZRINGI FUTAMON
DTM 2018: Lausitzring - 3. szabadedzés, 2. időmérő edzés

Phillip Eng a tegnapi dobogóját követően ismét parádézott a BMW-vel. Már csak az a kérdés, hogy az első TOP-3-as helyezés és az első pole pozíció után meglesz-e az első győzelem is az osztráknak?

Még a reggeli órákban lebonyolították a harmadik szabadedzést, amely kissé meglepő módon kettős Audi-elsőségét az ingolstadti márka tegnapi döcögését követően. Az élen Nico Müller zárt egy 1:38.917-es körrel, míg mögötte Jamie Green végzett, közel két tizedmásodperces lemaradásban. Lucas Auer legjobb mercedeses pilótaként a harmadik legjobb időt futotta meg, az osztrákot az audis Loic Duval és három márkatárs, Daniel Juncadella, Gary Paffett és az első futamon diadalmaskodó Edoardo Mortara követték.

A bajnoki éllovas Timo Glock 363 ezredmásodperccel elmaradva az etalonidőtől a nyolcadik helyen végzett a sárga BMW-vel. A német mögött Pascal Wehrlein a Mercedesszel és Mike Rockenfeller az Audival tették teljessé az első tíz sorrendjét.

Valamivel később sor került a második időmérő edzésre, amelynek már az elején élre állt Philipp Eng, a BMW újonca, aki a szombati futamon pályafutása első dobogós helyezését szerezte meg. Az osztrák versenyző egy 1:38.15-ös körrel bizonyult legyőzhetetlennek, de csak 26, illetve 63 ezreddel előzte meg a két mercedesest, Wehrleint és Paffettet.

A második sorba a 2005-ös bajnok mellett még a BMW kétszeres bajnoka, Marco Wittmann ért oda, megelőzve Rockenfellert és Mortarát. A BMW másik újonca, Joel Eriksson is jól szerepelt, a hetedik lett a svéd két mercedeses versenyző, Lucas Auer és Daniel Juncadella előtt. A TOP-10 Glockkal lett teljes, aki több mint fél szekundummal maradt el az etalonidőhöz képest.

A második verseny 13 óra 30 perckor rajtol el, az eseményeket pedig élőben kísérhetjük figyelemmel az M4 Sporton és az m4sport.hu-n is.