GP3 - AZ ART GRAND PRIX-É A MÁSODIK NAP IS A PAUL RICARD-ON
GP3 2018: Paul Ricard, teszt - 2. nap

A francia alakulat részéről délelőtt Anthoine Hubert és délután pedig Callum Ilott zárt az eredménylista élén.

Az első nappal ellentétben a versenyzők már nem kellett vizes körülmények között autózniuk a Paul Ricard-i pályán, így lehetőség volt a köridők javítására. Ezt a lehetőséget ki is használták a versenyzők, mivel a délelőtti szakaszt az élen záró Anthoine Hubert az 1:48.674-es körével több mint 8 tizedet adott csapattársa, Jake Hughes szerda délutáni körének. A francia pilóta mögött mindössze 87 ezredmásodperccel el így a francia gárda másik újdonsült igazolása, Callum Ilott.

A harmadik legjobb időt -, amely már nem volt 1:49-en belül - Leonardo Pulcini futotta meg a Campos Racing gépével, maga mögé utasítva az ART-os Nikita Mazepint és a Jenzer Motorsport hölgypilótáját, Tatiana Calderónt, míg a tegnapi legjobb köridőt futó Hughes "csak" a hatodik lett. Az első tíz sorrendjét Alessio Lorandi (Trident), Simo Laaksonen (Campos Racing), Dorian Boccolacci (MP Motorsport) és az első három óra folyamán a legtöbb, szám szerint 54 kört teljesítő Pedro Piquet (Trident) tette teljessé.

Délután egészen az utolsó fél óráig száraz maradt a pálya, azonban akkor egy kisebb eső mosta le a Circuit Paul Ricard aszfaltját - emiatt a hátralévő időben már csak kevesen, egészen pontosan az MP Motorsport által futtatott versenyzők, Niko Kari, Boccolacci és Leonard Hoogenboom merészkedtek ki a pályára.

Ami a délutáni eredményeket illeti, Ilott lett a leggyorsabb, igaz, fél másodperccel elmaradt Hubert délelőtti idejétől - a francia ezúttal a második lett, fél századmásodperces hátrányban. A két ART-pilóta mellett a képzeletbeli dobogót Calderón egészítette ki nem kis meglepetésre, Piquet-t és Hughes-t megelőzve.

A Jenzer új szerzeménye, David Beckmann lett a hatodik a tridentes Ryan Tveter, Mazepin, a camposos újonc Diego Menchaca, illetve a TOP-10-et záró Lorandi előtt.

A GP3 előszezonja március 14-15-én, a jerezi pályán fog majd folytatódni.