F1 - VETTEL ZÁRTA AZ ÉLEN A MÁSODIK TESZTNAPOT, KUBICA HETEDIK
Forma-1 2017: Abu Dhabi tesztsorozat, 2. nap

A második tesztnap is Ferrari-elsőséggel zárult Abu Dhabiban, ám ezúttal nem Kimi Räikkönen, hanem Sebastian Vettel vezette az SF70-H-t.

Kedd után szerdán is a Ferrari bizonyult a leggyorsabbnak a szezon utolsó gyakorlásán, amelynek a Yas Marina Circuit adott otthont. A hiperlágy gumikon Räikkönen után az olaszok másik versenyzője, Sebastian Vettel is a leggyorsabb tudott lenni - a németek négyszeres világbajnoka -, aki 118 kört tett meg, - 1:37.551-es idejével majd' egy másodpercet vert Valtteri Bottasra, aki 141 alkalommal ment körbe a pályán a nyolc óra folyamán a Mercedes gépével. A finntől két és fél tizeddel elmaradva Max Verstappen lett a harmadik a Red Bull-lal.

A Force India megosztotta a teendőket állandó versenyzői között, így Sergio Pérez és Esteban Ocon is pályára gördülhettek - a két rózsaszín párduc a 4-5. helyen zárt, 0.3 másodperces különbséggel egymáshoz képest. A két VJM10-est Carlos Sainz követte a hatodik pozícióban a Renault-val.

Kedd délelőtt után szerda délután is pályára gördült a 2017-es Williams-Mercedesszel a hét évnyi kihagyás utáni visszatérni készülő Robert Kubica: a lengyel viszonylag kevés, mindössze 26 kört futott, de ezúttal a teljesítményére volt kihegyezve a tesztprogramja. A lengyel a hetedik lett, és két másodpercen belül zárt Vettelhez képest. Délelőttös "kollégája", Sergey Sirotkin a tizedik legjobb időt futotta meg, és 86 kört pakolt bele az FW40-esbe.

Mindössze egyszer kellett félbeszakítani a második tesztnapot Abu Dhabiban piros zászlóval. Mégpedig akkor, amikor Stoffel Vandoorne-nak volt egy incidense a 19-es kanyarban a McLaren-Hondával. Ennek ellenére több mint 100 körrel és a nyolcadik pozícióban zárta a napot, megelőzve a haasos Kevin Magnussent.

Hasonlóan a tegnapi naphoz, a biztonsági okok miatt eltörölt interlagosi gumiteszt kompenzálásaként, a McLaren csapat ismét két autóval lehetett a pályán egyszerre. A másik autót Lando Norris vezette, aki a tizenkettedik lett, a Sauber-Ferrari pályára vivő Charles Leclerc mögött, aki jó eséllyel a svájci gárda egyik versenyzője lesz a 2018-as szezonban. Az idei Forma-3-as Európa-bajnokot a két Toro Rosso-pilóta, Brendon Hartley és Pierre Gasly követték.