F1 - RÄIKKÖNEN AZ ÉLEN, KUBICA 100 KÖRT MENT AZ ELSŐ TESZTNAPON
Forma-1 2017: Abu Dhabi tesztsorozat, 1. nap

Kimi Räikkönen volt a leggyorsabb a Ferrarival az első tesztnapon az Egyesült Arab Emirátusokban, miközben Kubica először ülhetett be a Williams 2017-es autójába.

Ahogyan arról beszámoltunk, még nincs teljesen vége a 2017-es szezonnak, mivel a csapatoknak az évzáró tesztelés miatt még néhány napot a Yas Marina Circuit-en kell tölteniük - a kétnapos teszt első napján azonban máris túl van a mezőny.

A nyolcórás körözgetés során Kimi Räikkönen futotta meg a leggyorsabb kört 1:37.768-cal a Pirelli vadonatúj, 2018-as hiperlágy abroncsain, amely két fokkal puhább az idei ultralágy gumiknál, amelyeken 1:36.231-es pole pozíciót autózott múlt szombaton a mercedeses honfitársa, Valtteri Bottas. A Jégember összesen 99 alkalommal ment körbe a pályán, szerdán pedig már csapattársa, Sebastian Vettel fogja átvenni a volánt. A finn mögött majd' három tizedmásodperces hátrányban a 109 kört teljesítő Daniel Ricciardo lett a második a Red Bull-lal - az RB13-ast holnap már Max Verstappen terelgeti majd.

A Mercedesszel az idei világbajnok Lewis Hamilton és a Haas-Ferrarival Romain Grosjean is bőven 100-nál több kört tettek, 0.8, valamint 1.5 másodperces lemaradásban zártak a harmadik-negyedik helyen, megelőzve a Williams FW40-essel a délutáni órákban mindössze 29 kört teljesítő Lance Stroll-t.

F1Writers™ on Twitter

Alonso Crash this morning at @ymcofficial #F1

Miután eltörölték az interlagosi hétvégét követő Pirelli-gumitesztet közbiztonsági okok miatt, két autóval gördülhet pályára mindkét nap a McLaren - az elsőn Fernando Alonso és Oliver Turvey voltak az MCL32-esek volánjainál. A spanyolok kétszeres világbajnokának nem indult könnyen a nap, ugyanis összetörte a versenygépét, amelynek az első vezetőszárnya és a jobb első felfüggesztése sérült meg - természetesen szükség volt a piros zászlókra és a műszaki beavatkozókra. Azonban valamivel később a 36 éves versenyző már ismét a pályán körözhetett, és a napot végül a hatodik helyen, 115 körrel fejezte be. Mindeközben Turvey az utolsó helyen zárt, de ő is megtett 105 kört.

Alonso mögött Nico Hülkenberg (Renault) és Nikita Mazepin (Force India) végeztek - mindketten két szekundum körüli lemaradással és 100 kör alatti távval mehettek nyugovóra a Yas Marinán.

WILLIAMS RACING on Twitter

A legnagyobb érdeklődést keltő versenyző pedig kétség kívül a Forma-1-es visszatérésre készülő Robert Kubica volt: a lengyel először vezethette a Williams 2017-es autóját, amellyel kereken 100 kört tett meg, és végül a kilencedik lett - 1.7 másodperccel volt lassabb Strollnál, de a két pilóta abszolút más programot teljesített. (Szerdán már a lengyel esetében is a teljesítmény lesz előnyben részesítve, aztán majd eldönti a Williams, hogy le kívánja-e szerződtetni 2018-ra, Stroll mellé - állítólag még a karácsonyi ünnepek előtt megszülethet a döntés.)

Turvey előtt pedig még Sean Gelael zárt a Toro Rossóval, valamint Marcus Ericsson a Sauber-Ferrarival. Holnap még jön kétszer négy óra, aztán végleg a garázsba állnak az idei autók.