F1 - VERSTAPPEN SIMÁN NYERT MEXIKÓBAN, HAMILTON 2017 VILÁGBAJNOKA!
Forma-1 2017: Mexikói Nagydíj, Futam

Miután Vettel és Hamilton már az első körben koccantak, Verstappen ellenfél nélkül maradt, és fölényesen szerezte meg idei második, és pályafutása harmadik győzelmét. Lewis Hamilton pedig egy kilencedik hellyel négyszeres világbajnok lett!

Magyar idő szerint este 20 órakor vehette kezdetét az idei 18. Forma-1-es verseny, a Mexikói Nagydíj, amelynek a rajtsorrendjét számos hátrasorolás kavarta meg

Sky Sports F1

What a start. 3 wide into Turn 1. Then Vettel & Verstappen touch. Then Vettel & Hamilton touch. Vettel's wing damaged and needed changed. Hamilton suffers a puncture and drops to last. SSF1:...

A piros lámpák kialvását követően rendben el tudott jönni az első három rajtkockából Sebastian Vettel, Max Verstappen és Lewis Hamilton, azonban a 2-es kanyarban beszúrt Verstappen Vettelnek, akire megérkezett a két Mercedes is. Azonban a 3-as kanyar kijáratán összeértek Vettel Hamiltonnal, amelynek következtében előbbi első szárnya megrongálódott, utóbbi pedig defektet kapott, így mindketten már az első kör végén jöhettek ki a depóba szervizelésre, s lágy gumikat kaptak.

A verseny első kiesője Daniel Ricciardo lett: a Red Bull ausztrálja a hatodik kör végén lassan vánszorgott a bokszutcába, hiába kapott több motorkomponensből is új egységet a versenyt megelőzően. Néhány körrel később hátrébb Alonso úgy előzte meg Grosjeant, hogy nagyon komolyan összeért a McLaren és a Haas-Ferrari - az affér előtti körben a francia levágta a 14-es kanyart, amiért kapott egy 5 másodperces büntetést, mondván, a pálya elhagyásával jogosulatlan előnyhöz jutott.

Mindeközben Sebastian Vettel elkezdte előzgetni az ellenfeleit, a 27. körben már a 10. helyen autózott, miután Nico Hülkenberg autójában is bedobta a törülközőt a Renault-erőforrás - a célegyenesben állt meg a német. A  felzárkózását egyedül Felipe Massa nehezítette meg, aki a Williamsszel a négyes kanyarban egy kicsit kijjebb szorította a Ferrarit. Mindeközben Hamilton nem akart sokat kockáztatni, emiatt nagyon lassú ütemben lépkedett előrébb.

Formula 1 on Twitter

LAP 32/71: End of the road for HAR � - Kiwi is the third driver to retire from the race, so far #MexicoGP �� #F1

Nemsokára a versenyzőknek adódott egy extra lehetősége arra, hogy kijöjjenek a depóba kvázi veszteség nélkül, ugyanis a 32. körben a 6-os kanyar után kigyulladt a Renault-motor Brendon Hartley autójában, ami miatt a versenyirányítás néhány kör erejéig érvénybe léptette a virtuális biztonsági autót.

Érdemi esemény legközelebb az 51. körben történt, amikor Vettel valósággal bevetődött Pérez mellé, és a 4-es kanyarban megelőzte a Force India viseltes gumikon autózó mexikói versenyzőjét a 6. helyért, amelyet követően be is jött a depóba. A Ferrari németje pedig közben gyorsabbnál gyorsabb körökkel próbálta felhívni magára a figyelmet. Nemsokára utolérte, majd megelőzte Stroll-t és Ocont, és feljött negyediknek.

f1_grand_prix_of_mexico_yl3jffulidkx.jpgA 71 körös futamot pedig közel 20 másodperces előnnyel nyerte meg Max Verstappen - a Red Bull holland versenyzője idei második és pályafutása harmadik futamgyőzelmét aratta. A holland pilóta mellett még a Mercedes és a Ferrari finn versenyzője, Valtteri Bottas és Kimi Räikkönen állhatott fel a dobogóra - előbbi Szingapúr óta először fejezett be egy versenyt a TOP-3-ban, utóbbi meg zsinórban másodjára.

f1_grand_prix_of_mexico_dh1ly7qgrsmx.jpgSebastian Vettel a negyedik helyen ért célba, így Lewis Hamilton a 2 pontot érő 9. helyével megnyerte a 2017. évi világbajnokságot, pályafutása negyedik címét megszerezve. Kettejük között Ocon, Stroll, Pérez és Magnussen végzett, a pontszerző zónát meg Fernando Alonso zárta a McLaren-Hondával, aki az utolsó körökben azért nagyon komoly csatát vívott.

Massa, Vandoorne, Gasly, Wehrlein és Grosjean látták meg a pontszerzőkön kívül a kockás zászlót, az eddig felsorolt versenyzőkön kívül pedig még Sainz és Ericsson volt kénytelen kiállni, motorhiba miatt.

Két hét múlva Brazíliában folytatódik majd a Forma-1-es évad, immáron tét nélkül, ugyanis a konstruktőri cím után az egyéni titulus sorsa is eldőlt. Gratulálunk tehát Lewis Hamiltonnak és a Mercedesnek - mindketten immár négyszeres világbajnokok!